V létě totiž bude opět horko a opět o něco vyšší než předešlý rok. Ostatně právě tohle bude rok od roku horší a horší. Díky neznámým vlivům se tato planeta a její ovzduší prudce otepluje. Tyto neznámé vlivy odhalí každičký nevzdělaný sedlák, ale nesmí se o tom mluvit, a tak budeme dělat, jako že nic nevíme. Ostatně, tento článek zde není kvůli tomu, ale kvůli koupání v bazénu, a to bazénu vlastním. Každý ví, a na to nemusí být majitelem bazénu, že voda se v něm musí nějak udržovat a to tak, aby byla čistá a aby byla také nezávadná. Pokud si myslíte, že je to totéž, tak není. I na první pohled absolutně čistá voda nemusí být nezávadná.
Mohou v ní bydlet mikroby a jiné neviditelné věci, které způsobují všelijaké zdravotní komplikace, nebo dokonce začnou zbarvovat vodu. A to rozhodně žádný majitel bazénu nechce a nemůže připustit. Právě kvůli zmíněným neviditelným částicím nastupuje na pomoc chemie. Ta je likviduje, ale s těmi dalšími si už neporadí. Ty musí zachytit filtrace. Což je vlastně mimo vody ta nejdůležitější část bazénu. Samotná filtrace může být kartušová, nebo písková. Ta první je určena spíše k menším bazénům, které nejsou používány v jednom kuse a filtrace se tak zapíná vlastě pouze občas.
Nádrž písková jede vlastně celý den. A hádejte, co se v ní používá jako filtrační médium. Ano, zdá se to neuvěřitelné, ale je to písek. Ovšem pozor, ne vždy to musí být zrovna on. Jsou totiž i jiné náplně do filtrace. Mohou to být například kuličky nebo zeolit. Ten je účinnější než písek a já vám zde prozradím proč. Voda hnaná do nádrže se zrníčky písku tyto pouze obtéká, kdežto zeolitem protéká. Jak je to možné? Zrníčka písku jsou celistvá, ale zeolitové zrníčko je protkáno tunýlky, které mají právě onu čistící schopnost, tedy ještě přesněji, mohou zachytávat drobnou nečistotu a tím vodu udržují stále čistou.