Během léta je kulturních akcí, které probíhají na Pražském hradě, nespočet. Proto určitě najdete pro přátelé ze zámoří to nejlepší. Nejen pro pobavení, ale rovněž i pro poučení o dějinách naší země. Začít můžete hned u koncertů Hradní stáže, které probíhají od dubna do listopadu ve venkovních prostorách hradu. Promenádní koncerty pak v Jižních zahradách a Septet Hudby Hradní stráže pak přímo na 3. nádvoří. V září budou koncertovat dokonce v Katedrále sv. Víta a v říjnu ve Španělském sále. Pro milovníky hudby proběhne v letošním roce 18. ročník festivalu Bohemia JazzFest v Královské zahradě. Vstupné se na tuto akci neplatí.
Od konce června budou na Pražském hradě na programu už tradiční Letní shakespearovské slavnosti. Které přitahují tisíce návštěvníků, kteří mají rádi divadelní umění. Nejvyšší purkrabství, ve kterém se v historických kulisách většina her odehrává, nabízí pro letošek premiéru pod názvem Jak se vám líbí, v podání oblíbených herců. Znovuotevřená Obrazárna Pražského hradu prošla od 16. století velkými změnami. Během Třicetileté války z ní dokonce byla většina obrazů odvezena do Vídně. A pět set maleb je dodnes součástí Švédských sbírek. Až po roce 1989 dostává Obrazárna současnou podobu. A ve stálé expozici jsou k vidění jak historická, tak moderní díla výtvarných umělců.
Největším lákadlem pro všechny zahraniční návštěvníky je expozice nazvaná Příběh Pražského hradu, který seznamuje s tisíciletou historii tohoto místa. Na kterém se tvořily dějiny české státnosti. V prostorách gotického podlaží Starého královského paláce jsou vystaveny nejen památky, ale v českém i anglickém jazyce lze dohledat na panelech potřebné informace. Součástí expozice jsou instalace interaktivních programů, které rozšiřují znalosti nejen o Pražském hradu, ale zároveň o daném období v celé Evropě. Během celého dne tu bývá promítán i film, ve kterém jsou ukázána i skrytá zákoutí a hradní památky, které tu nejsou vystavené. K zakoupení je i publikace mapující dobový život od pravěku po současnost.